Na długopisach metalowych również wykonuje się nadruki, nie tylko na długopisach wykonanych z plastiku. Metody nakładania nadruku, mimo że wydawałoby się, że będą się znacząco różnić, są podobne. Tak naprawdę przede wszystkim współcześnie stosuje się zasadę nakładania logo oraz innych oznaczeń za pomocą lasera. To najwygodniejsze rozwiązanie, najskuteczniejsze i jednocześnie najszybsze. Właściwie wszystkie długopisy reklamowe w taki sposób powstają.

Jeśli jednak ktoś, jakaś firma, ma wątpliwości co do tego, na jakiego typu długopisach reklamowych będzie się dłużej utrzymywał napis, najlepiej żeby wzięła kilka takich przyrządów piśmienniczych i porównała tę kwestię. Wydaje się prawdopodobne, że wszystkie będą miały podobną jakość nadruku, a co za tym idzie - z żadnego typu długopisu nadruk ten nie zejdzie.

Długopisy reklamowe wykonane z metalu kojarzą się najczęściej z lepszymi jakościowo od plastikowych. Rzeczywiście, zdecydowanie lepiej wyglądają, jeśli chciałoby się je wykorzystywać w celach nie tylko marketingowych, ale również sugerować, aby korzystano z nich w eleganckich, bardziej formalnych i oficjalnych sytuacjach. Warto o tym pamiętać.