Długopisy reklamowe z nadrukiem zarówno tanie jak i droższe są często wybierane przez potencjalnych klientów. Długopisy są jedne z najbardziej przydatnych gadżetów reklamowych z nadrukiem. Bardzo ważne jest to aby długopis miał fajny design, wtedy będzie bardzo często wybierany. Długopisy w zależności od tego dla kogo są przeznaczone muszą mieć konkretną reklamę marketingową.

Długopisy przeznaczone dla dzieci i nastolatków muszą mieć bardzo interesujący design. Nastolatki często mają to do siebie że w okresie dojrzewania mają bardzo dużo idoli. Dlatego często specjaliści wybierają podobizny idoli nastolatek, dzięki temu popyt na dane długopisy jest dużo większy gdy długopis posiada podobiznę znanego idola. Fani takiej gwiazdy bardzo często kupują takie długopisy więc firmy dużo zarabiają na takich długopisach.

Długopisy reklamowe z nadrukiem przeznaczone dla studentów są to najbardziej powszechne długopisy. Długopisy dla studentów muszą być bardzo wytrzymałe i ich wkład musi starczać na długo ponieważ studenci bardzo dużo piszą, długopisy takie muszą być wytrzymałe ponieważ są urażone na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego właśnie długopisy reklamowe z nadrukiem w zależności od tego dla kogo są przeznaczone mieć odpowiedni design.