Długopisy na łańcuszku bardzo często spotykamy w urzędach, bankach, instytucjach, małych i dużych firmach. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie codziennie przewija się duża liczba osób.

Jako że długopisy reklamowe z nadrukiem są niezwykle popularnym i skutecznym narzędziem wykorzystywanym przez firmy w celach marketingowych, doskonale sprawdzają się także długopisy na łańcuszku. Podarowane klientom lub innym firmom, którzy udostępnią je i wprowadzą do użytku innym potencjalnym klientom, dają gwarancję dotarcia do ogromnej, pożądanej grupy docelowej.

Często działa to na zasadzie wymiany. Wręczamy takie długopisy z nadrukiem nazwy i logo naszej marki innym firmom z gwarancją przyjęcia od nich długopisów, bądź innych artykułów zawierających nazwę i logo ich firmy. Takie działanie określane jest często jako umowa partnerska.

Długopisy reklamowe z łańcuszkiem występują z ciężką, samoprzylepną podstawką utrzymującą je w pozycji pionowej. Wkłady takich długopisów są często wymienne, a podstawka ma możliwość obrotu. Łańcuszek jest na tyle długi, że umożliwia swobodne operowanie długopisem.

Długopisy reklamowe na łańcuszku dają gwarancję dotarcia z reklamą do ogromnej liczby potencjalnych klientów. Inwestycja w takie długopisy jest bardzo opłacalna. To skuteczna reklama dająca szybkie i pozytywne rezultaty.