Kto z nas długimi godzinami nie głowił się nad tym, co kupić koledze bądź koleżance na przykład z okazji osiemnastych urodzin. Młodzi ludzie nie lubią kupować poważnych prezentów, wolą żeby były ciekawie zaprojektowane i pomysłowe. Śmieszne gadżety to coś, czego poszukujemy zarówno w tradycyjnych sklepach, jak i tych internetowych.

Mają przede wszystkim być pomysłowe, o co w dzisiejszych czasach coraz trudniej, kiedy wydaje nam się, że wszystkie pomysły już były. Dlatego tym bardziej cieszą, a jednocześnie zaskakują, coraz to nowe pomysły, które - jak wszystko - najpierw stają się bardzo modne i chętnie kupowane, a później odchodzą w niepamięć i rzadko kto jeszcze do nich wraca. Długopis Ring-pen jest wśród tych gadżetów pomysłem nie tylko śmiesznym i ciekawym, lecz także niezwykle praktycznym.

Pozwala on bowiem na bardziej wygodne korzystanie z długopisu nawet przez długi czas. Jak to możliwe? Każdy z nas wie, że aby móc się posługiwać długopisem, trzeba użyć trochę siły, aby długopis w ogóle pisał. W przypadku piór ten problem nas nie dotyczy, gdyż wystarczy lekko nacisnąć stalówkę, by uwalniała potrzebną ilość tuszu.

Tradycyjne długopisy reklamowe z nadrukiem odpowiedniej siły nacisku jednak wymagają. Jeśli obudowa długopisu nie jest odpowiednio wyprofilowana, często stwierdzamy, że przy długim pisaniu bolą nas palce. Od naciskania długopisu, na bokach palców robią się odgniecenia, które pogłębiają się, im dłużej używamy bez przerwy długopisu. Oczywiście, z czasem takie odkształcenia znikają.

Długopis Ring-pen wyposażony jest w specjalną obwódkę, podobną do obrączki, którą wkładamy na palec. Pisząc przy pomocy takiego długopisu, nasze palce są znacznie bardziej rozluźnione. Takie przybory są dostępne na rynku od 1997 roku więc z powodzeniem można je znaleźć w wielu sklepach.

Są jednak droższe niż tradycyjne długopisy reklamowe z nadrukiem, dlatego też wiele osób decyduje się pozostać przy tradycyjnych przyborach do pisania. Poza tym, nie każdy wie o istnieniu takich ułatwiających pisanie przyborów więc też nie każdy uczeń ma je w swoim piórniku.

Na ogół dominują więc tanie długopisy reklamowe z nadrukiem, które można kupić w każdym sklepie z artykułami papierniczymi, bądź tez dostać jako gratisowy gadżet podczas akcji promocyjnych, w czasie których swoją markę i produkty przez firmę wytworzone reklamuje wiele przedsiębiorstw z niemal każdej branży.

Takie długopisy stają się więc idealnym narzędziem reklamowym, przede wszystkim dlatego, że koszt ich wyprodukowania nie jest zbyt duży. Nawet jeśli zdecydujemy się na wyprodukowanie bardzo dużej liczby takich gadżetów, i tak koszty będą niższe niż w przypadku innych form promocji, jak choćby reklama w telewizji, prasie, radiu czy internecie.

Z pewnością takie gadżety reklamowe są też tańsze niż wykupienie powierzchni reklamowej na billboardach, samochodach czy komunikacji miejskiej. Niższe koszty pozwalają ograniczyć ewentualne straty w razie niepowodzenia kampanii promocyjnej. W przypadku wykorzystania gadżetów reklamowych, taka kampania ma jednak mimo wszystko duże szanse na to, by odniosła sukces.

Reklama rządzi się swoimi prawami i nie zawsze możemy mieć pewność, że nawet najlepiej zaplanowana i przeprowadzona akcja promocyjna odniesie spodziewany skutek i dotrze do klientów, namawiając ich do wybrania właśnie tej marki spośród setek a nawet tysięcy firm konkurencyjnych. Marketing to często jedna wielka loteria, choć istnieją pewne jej zasady, które dają większa gwarancję powodzenia.