Jeżeli rozważasz zakup długopisów reklamowych i zastanawiasz się nad tym na jakiej podstawie dokonać wyboru tego firmowego gadżetu to przedstawiamy Ci tu kilka możliwych rozwiązań. Nie jest to dzisiaj sprawa taka oczywista, jakby się zdawało, ponieważ wybór jest ogromny. Nie mniejsza jest konkurencja.

Długopisy reklamowe z nadrukiem biją rekordy popularności. Praktycznie nie ma obecnie żadnej większej firmy, która nie posiadałaby takiej formy reklamy lub nie rozważała opcji zainwestowania właśnie w długopisy reklamowe z nadrukiem.

Po pierwsze możemy zastanawiać się nad tym czy długopis ma być przede wszystkim tani czy trwały. Od tego zależeć będzie jego budowa. Budowa długopisu reklamowego może zależeć również od naszych indywidualnych zapatrywań. To znaczy czy stawiamy na ekologię, użyteczność, taniość, ekskluzywność czy dostępność.

Standardowo długopisy reklamowe z nadrukiem zbudowane są z wkładu zawierającego tusz oraz z obudowy. Bez tych dwóch elementów raczej nie możemy mówić o długopisie. Jednak już kwestia, jak skonstruowana jest obudowa i w jaki sposób utrzymuje się w niej wkład, nie jest taka oczywista.

Mamy do wyboru ogromną ilość możliwości. Możemy zdecydować się na tradycyjny długopis ze sprężynką, który skręca się w połowie i jest wyposażony w mechanizm wsuwania i wyciągania wkładu z obudowy. Inna opcja to długopis bez sprężynki. Może on funkcjonować na dwa sposoby. Może nie posiadać możliwości wsuwania wkładu lub wsuwać go.

Oczywiste jest, że długopis nie posiadający mechanizmu chowania wkładu musi być wyposażony w nakrętkę, która zapobiegnie pisaniu długopisu w nieodpowiednim miejscu na przykład w kieszeni. Takie długopisy zazwyczaj składają się z rurki zakończonej ślimakiem, do której wkłada się wkład. Zakręca się na rurce, krótki metalowy fragment z dziurką przez którą przechodzi pisząca końcówka.