Wiele firm stosuje praktykę reklamową polegającą na wręczaniu swoim partnerom biznesowym wcale nie tanie gadżety. Czasem są to notesy, czasem portfele, czasem długopisy reklamowe z nadrukiem a czasem skórzane etui na długopisy. Rodzaj rozdawanych prezentów zależy tylko i wyłącznie od pomysłowości firmy oraz od zasobności jej portfela, czyli finansów przeznaczonych na takie działania marketingowe.

W tym miejscu trzeba poświęcić trochę uwagi marce Faber-Castell produkującej od wielu lat długopisy z drewnianymi korpusami. Długopisy te cieszą się uznaniem ekologów, właśnie dzięki temu, że są wykonane z drewna. Długopisy tej marki są lekko grubaśne, ale bardzo fajnie prezentują się nawet w najszczuplejszej dłoni. Warte podkreślenia jest to, że pomimo ich wysokiej ceny cieszą się one ogromną popularnością i często są używane właśnie przez korporacje z przeznaczeniem na długopisy reklamowe z nadrukiem.

Marka Faber-Castell zdobyła sobie popularność dzięki dwóm głównym wyznacznikom, którymi firma kieruje się przy produkcji długopisów. Wyznaczniki te to jakość i wspomniana już ekologia. Dzięki spełnieniu obu wymogów marka znana i uznana jest na całym świecie. Warto też dodać, ze długopisy te cechuje niemiecka precyzja, bo właśnie w tym kraju powstają długopisy tej marki.

Jeżeli Twoja firma jest ekologiczna, a przy tym posiada spore fundusze marketingowe, to może zakupić w ilości hurtowej długopisy tej marki z przeznaczeniem ich właśnie na długopisy reklamowe z nadrukiem. Rozdawanie swoim kontrahentom akurat tych długopisów będzie na pewno docenione i uznane.