Wybór określonej technologii nadruku reklamowego uzależniony jest od rodzaju przeznaczonych materiałów, kolorystyki i oczekiwanej formy. Dlatego do umieszczenia reklamy na długopisach reklamowych z nadrukiem stosuje się technikę tampodruku. Wykonuje się w niej najpierw matrycę z dobranym wzorem, po czym za pomocą stempla, zwanego tamponem przenosi się farbę na długopisy.

Technologia ta służy do pokrywania nadrukiem przedmiotów o nieregularnych kształtach i nierównych powierzchniach. Wykorzystuje się więc tę metodę do breloczków, zapalniczek, kubków czy długopisów reklamowych z nadrukiem.

Inną popularną metodą nadruków reklamowych jest sitodruk. W tym celu przygotowuje się matryce, które stanowią ramy o różnej wielkości, a w nich rozpięta jest siatka nylonowa z naniesionym wzorem. Farba przedostaje się przez wolne oczka siatki, tworząc wzór na tkaninie lub plastiku. Technika ta nie nadaje się do nadruków na długopisy reklamowe z nadrukiem. Wykorzystuje się ją do drukowania reklam na koszulkach, plecakach i torbach.

Podobne zastosowanie ma technologia nazwana termotransferem, w której wzór z szablonu, zaopatrzonego klejem przeniesiony jest na materiał poprzez wgrzanie. Tą metodą nanosi się niewielkie nadruki dwu lub trzykolorowe. Natomiast do wykonania bardziej złożonych fotonadruków lub wzorów o różnorodnej kolorystyce stosuje się termosublimację.