Długopis jako narzędzie codziennego użytku jest obecny w każdym domu. Zwykle jego funkcja ogranicza się do możliwości pisania. A więc długopis zawiera jedynie wkład z atramentem i włącznik, który umożliwia jego uruchomienie. Coraz częściej pojawiają się jednak na rynku produkty nieco bardziej rozbudowane, które łączą funkcję długopisu z jakąś inną funkcją. Ostatnio widziałam np. długopis z latarką.

Długopis z latarką z pewnością jest interesującym gadżetem. Każdy kto ma okazję go zobaczyć jest nim zainteresowany. Z tego powodu doceniają go agencje reklamowe i oferują go jako jeden z długopisów reklamowych, na których można nadrukować logo czy nazwę firmy. Wybierając taki długopis reklamowy reklamodawca może podkreślić nowatorstwo stosowanych przez swoją firmę rozwiązań oraz wybieranie niestandardowych połączeń.

Długopisy reklamowe z latarką nie są więc produktami, które mogą reklamować wszystko. Przed ich wyborem trzeba przemyśleć sprawę, czy taki wybór w przypadku naszej firmy ma sens. Jest to bowiem gadżet reklamowy nieco droższy niż zwykły długopis. Dlatego trzeba jak zwykle mierzyć siły na zamiary i dopasować wybór do naszych możliwości oraz strategii marketingowej naszej firmy.