Większość z nas nie przywiązuje większej wagi do tego, jak wyglądają długopisy reklamowe, którymi na co dzień się posługujemy. Tymczasem nad opracowaniem ich projektu zazwyczaj pracują całe grupy specjalistów z branży marketingu, reklamy i grafiki. Dobrze wyglądający długopis z pewnością jest w stanie przynieść firmie o wiele większe korzyści od tego typowego, opracowanego naprędce.

Jak w takim razie powinny wyglądać dobrze opracowane nadruki, które zdobią długopisy reklamowe? Przede wszystkim powinny być czytelne. Już jeden rzut oka na długopis powinien wystarczyć klientowi, by zorientować się, z jaką firmą ma do czynienia i być może zapamiętać jej logo.

Z drugiej strony nadruki, które zdobią długopisy reklamowe nie powinny być zbyt nachalne. Należy zadbać o ich estetykę, tak by napisy dopełniały wygląd długopisu, ale nie dominowały nad nim. Klient nie powinien czuć się przytłoczony ich formą.

Zwróćmy uwagę również na treść napisów. Z pewnością nie powinna ona być zbyt długa - inaczej klienci nie zapamiętają z niej zbyt wiele. Należy wybrać jedynie najistotniejsze informacje, takie jak nazwa i logo firmy oraz podstawowe dane, umożliwiające łatwe nawiązanie kontaktu z jej przedstawicielem.

Jeśli chodzi o sposób nanoszenia nadruków na długopis mamy w tym względzie bardzo szeroki wybór. Sporo zależy od materiału, z którego wykonany jest długopis, budżetu, którym dysponujemy oraz efektu, który chcemy uzyskać.

Zdecydowanie najbardziej rozpowszechnioną techniką jest nadruk tekstu na długopis przy wykorzystaniu trwałej farby. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku długopisów wykonanych z plastiku. Dobrym rozwiązaniem, gdy w grę wchodzą metalowe długopisy reklamowe jest z kolei wygrawerowanie na nich wybranego napisu reklamowego.