Celem każdej kampanii reklamowej jest zwiększenie liczby klientów, zwiększenie sprzedaży czy zwiększenie świadomości marki. Każdy z tych celów jednoznacznie wiąże się ze zwiększeniem w przyszłości zysków firmy, a o to przecież wszystkim chodzi. Dlatego planując działania reklamowe trzeba umieć je tak dopasować, żeby środki, które zostaną przeznaczone na kampanię reklamową zwróciły się z nawiązką. Tym zagadnieniem zajmują się agencje reklamowe, których zadaniem jest takie przeprowadzanie kampanii, żeby były one skuteczne.

W kampaniach reklamowych używa się różnych środków. Wszystko zależy od tego co ma być promowane, do kogo ma być skierowana reklama, jaki ma być jej zasięg oraz jakimi środkami finansowymi dysponuje firma, która zleca kampanię. Zdarza się przy tym dość często, że oprócz spektakularnych kampanii reklamowych firma prowadzi także inne, stałe działania reklamowe. Takimi działaniami może być prowadzenie fanpage’a na portalach społecznościowych czy rozdawanie gadżetów reklamowych.

Gadżety reklamowe, o czym pisze wielu specjalistów od marketingu, z pewnością wspomagają prowadzenie kampanii reklamowych. Dzięki nim utrwala się logo czy nazwa firmy, a to one przecież najczęściej są drukowane na koszulkach czy długopisach reklamowych. Dobór gadżetów reklamowych także musi być odpowiedni. Żeby reklama była skuteczna to powinny być to przedmioty, których używamy na co dzień. Dobrym pomysłem są więc długopisy reklamowe czy notesy. Dzięki ich używaniu logo zapada w pamięć, a środki wydane na długopis reklamowy czy notes przynoszą zyski, a więc zamierzony skutek.